Home > اخبار انجمن > وبینار ماهانه انجمن آزادی اندیشه: گفت‌وگو با اصغر شیرازی‎

وبینار ماهانه انجمن آزادی اندیشه: گفت‌وگو با اصغر شیرازی‎

-
دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - Apr 24, 2017

‎در سری وبینارهای ماهانه انجمن آزادی اندیشه، یکشنبه ۲۸ ماه می، ساعت هفت بعد از ظهر، با اصغر شیرازی، نویسنده  کتاب “ایرانیت، ملیت، قومیت” گفت‌وگو خواهیم کرد.

فراخوان این گفتگو را در لینک زیر مشاهده می کنید. لطفا چنانچه با سایت‌ها ارتباط دارید و امکان درج آن را دارید در اطلاع رسانی این گفتگوی زنده ما را یاری کنید. همچنین می‌توانید با دعوت دوستان خود، یا اشتراک‌گذاری این دعوتنامه اطلاع‌رسانی کنید.

پی نوشت۱: این وبینار در دو بخش ۴۵ دقیقه ای، بخش اول گفتگو و بخش دوم پرسش و پاسخ برگزار می شود. به پرسش‌های شما که در حین ۴۵ دقیقه اول در کامنت‌ها نوشته شود در ۴۵ دقیقه دوم پرداخته می شود.

پی نوشت ۲: این گفتگو با استفاده از امکان پخش زنده فیس بوک پخش می شود. از این رو داشتن اکانت فیس بوک لازم است. چنانچه فیس بوک ندارید، باز کردن یک اکانت (ولو با نامی مستعار) برای امکان مشاهده زمان زیادی نمی‌گیرد.

در بخش اول این وبینار زنده دکتر اصغر شیرازی پژوهش اخیر خود «ایرانیت، ملیت، قومیت» را معرفی کرده و به سیر پیدایش و تحول ملت و ملت‌‎گرایی در ایران و گرایش‌های متعارض و متفاوت با آن از نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی تا پایان سلطنت رضاشاه بر مبنای یک برداشت شهروندی از مفهوم ملت می پردازد. آنگاه در بخش دوم در گفتگو با کاظم کردوانی به پرسش‌های مطرح شده (در کامنتهای بخش اول) پاسخ می گویند.مقدمه کتاب را در این لینک زیر مطالعه کنید. 

این گفتگو در چهارچوب وبینارهای ماهانه انجمن آزادی اندیشه و با همکاری ایران آکادمیا صورت می گیرد. این وبینارها بطور ثابت آخرین یکشنبه هر ماه میلادی برگزار می شوند.

به ایونیت فیس بوکی این گفتگو بپیوندید و به دوستان و عزیزان خود اطلاع دهید.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.